Kup bilet

Naszą witrynę przegląda teraz 2 gości 

ROCK REGGAE FESTIVAL

Nadjeżdża aerodynamiczny wagon spalinowy!

Rock Reggae Festival 2013 – poznaj pierwsze gwiazdy i wygraj bilet!
Dziewiąta edycja Rock Reggae Festival odbędzie się w sobotę, 24 sierpnia. Tam gdzie zwykle, czyli na stadionie KS Górnik Brzeszcze.

Gwiazdami tegorocznej edycji festiwalu będą zespoły Luxtorpeda i Strachy na Lachy.

Strachy na Lachy wracają do nas po 4 latach, z nowymi piosenkami z płyty „!TO!”. Luxtorpeda to z pewnością jeden z najważniejszych nowych zespołów na polskiej scenie rockowej. Choć o debiutantach nie może być mowy, bo zespół tworzą doświadczeni muzycy, z Robertem „Litzą” Friedrichem na czele, z którego to inicjatywy zespół powstał w 2010 r. Od tamtej tej pory zdążyli nagrać dwa albumy i zdobyć serca rockowych fanów.  Grają ciężko i szybko. Tak szybko, jak szybki był polski wagon spalinowy o aerodynamicznych kształtach, stosowany w kolejowych połączeniach międzymiastowych w latach 30. XX w., o nazwie… Luxtorpeda.
UWAGA KONKURS!  Do wygrania jest jedna podwójna wejściówka na Rock Reggae Festival 2013! Szczegóły na naszym profilu facebookowym!

 

Plebiscyt Najlepsi 2012


Po raz kolejny Magazyn Free Colours zaprasza do zabawy w typowanie Najlepszych w 2012 roku! A że ten rok obdarzył nas hojnie nowymi płytami, pojawiło się kilku młodych obiecujących wykonawców, na festiwalach świetnie bawiliśmy się, to mamy nadzieję, że rywalizacja będzie ostra!
Na stronie http://www.freecolours.pl umieszczony jest specjalny formularz do głosowania, przy każdej kategorii pojawiają się  subiektywne propozycje redaktorów, ale oczywiście liczy się Waszą kreatywność.
Zapraszamy i życzymy miłej zabawy, wyniki zostaną opublikowane w wiosennym 21 numerze magazynu.


Brzeszcze mają swój klimat!

Bawiło się Was kilka tysięcy! Dziewięciomiesięczna Madzia, ośmioletni Piotruś i starszy pan z długą, siwą brodą. Tyle uśmiechniętych twarzy, młodych i starszych, dzieci i ich rodziców, jeszcze raz nas przekonało, że ten festiwal warto organizować.

A zaczęło się od niespodziewanej przerwy w dostawie prądu, przez co duża scena ruszyła z opóźnieniem. Ale utracony czas szybko udało się dogonić i dalej wszystko szło zgodnie z planem. O koncertach poszczególnych zespołów nie ma co pisać, bo każdy z artystów dał z siebie wszystko co najlepsze. Swoich zwolenników miały wszystkie trzy sceny: główna (z największymi gwiazdami), alternatywna (prezentująca trudniejszą w odbiorze muzykę) i hc/metal (dla wielbicieli mocnego, momentami ekstremalnego uderzenia). I znów dało się słyszeć – Brzeszcze mają swój klimat! Ten festiwal ma już swoje stałe miejsce na festiwalowej mapie Polski. Wystarczyło przejść po pobliskim parkingu i zobaczyć na tablice rejestracyjne stojących tam samochodów. Przyjechaliście do nas z całej Polski. Dziękujemy!

Za pomoc w organizacji festiwalu gorąco dziękujemy wolontariuszom! Dziękujemy Stowarzyszeniu Obiektyw i wszystkim innym partnerom! Do zobaczenia nasza publiczności!

 

Zwycięzca X Factor na Rock Reggae Festival!

Dawid Podsiadło, zwycięzca drugiej edycji programu X Factor przyjedzie do Brzeszcz ze swoim zespołem Curly Heads.

Curly Heads to jeden z ostatnich zespołów, jaki dołącza do line-upu Rock Reggae Festival 2012. Młodzi muzycy otworzą koncerty na scenie alternatywnej.  

Oprócz tego stawkę uzupełnia zespół Jumanji (reggae/ska), który rozpocznie granie na dużej scenie. Znany jest też już pełny skład sceny hc/punk.

Zapraszamy wkrótce do zapoznania się godzinowym rozkładem jazdy w zakładce program.

Bilety już w sprzedaży w sieci ticketpro – 28 – przedsprzedaż, 35 – w dniu koncertu

 

 

Sceny alternatywna i hc/punk na RRF 2012

Obok głównej sceny na Rock Reggae Festival 2012 staną dwie mniejsze. Zagra na nich ponad 10 kolejnych wykonawców.

Wzorem ubiegłego roku scena na betonowym placu poświęcona będzie brzmieniom alternatywnym. Wystąpią na niej m. in: Baliama, Italian Scooters, Searching For Calm, Janusz Zdunek + Marienburg (muzyk jazzowy, trębacz, znany m.in. z gry w zespole Kult) oraz Czerwie (Nosferatu Symfonia Grozy).

Na trzeciej scenie, zlokalizowanej przy trybunach stadionu, wystąpią natomiast zespoły reprezentujące rodzimą scenę hc/metal/punk. Usłyszymy m.in. Fust Again czy Drown My Day.

Szczegółowy, godzinowy rozkład jazdy już wkrótce na naszej stronie internetowej w zakładce Program.


 

 

Wraca Lao Che!

Na Rock Reggae Festival  wystąpią po raz drugi. Ich poprzedni koncert z 2009 r. należy do tych najbardziej pamiętanych. Lao Che kolejną gwiazdą RRF 2012.

W tym roku zespół Lao Che wydał reedycję albumu „Powstanie Warszawskie”. Utworów z tego krążka z pewnością na festiwalowym występie nie zabraknie. Fani płyt „Gospel” oraz „Prąd Stały/Prąd Zmienny” też powinni być zadowoleni. Ale muzycy Lao Che nie próżnują. Pracują właśnie nad nowym krążkiem, którego premierę zapowiadają na jesień 2012. Być może już podczas Rock Reggae Festival usłyszymy kilka nowych numerów.

 

 

Wiemy kiedy nastąpi koniec świata

Do gwiazd Rock Reggae Festival 2012 dołączają dwa kolejne zespoły. Koniec świata przepowiadano już wiele razy...

Kalendarz Majów na przykład kończy się na 21 grudnia 2012 r. i niektórzy na ten dzień zapowiadają globalną zagładę. Tymczasem my stawiamy na inną datę i już 25 sierpnia zapraszamy na koncert zespołu... Koniec Świata.

Końcem świata na pewno nie zaprzątają sobie głowy w Koszalinie. To stamtąd pochodzi kolejna gwiazda RRF 2012 – zespół Raggafaya, jedno z największych objawień polskiej sceny reggae ostatnich lat, laureaci wielu konkursów, znani też z telewizyjnego talent-show oraz świetnych koncertów, jak ten z XVII Przystanku Woodstock.

 

 

Laureat RRF Support 2008 oraz wrocławski skład ponownie w Brzeszczach!

Pewnie niektórzy pamiętają, że to w Brzeszczach na długo przed wielkimi mediami doceniono talent  Kamila Bednarka. Wraz ze swoimi kolegami z zespołu StarGuardMuffin zdobył on wtedy I nagrodę na RRF Support 2008 – przeglądzie młodych zespołów, który towarzyszy festiwalowi. Dumni z tego faktu informujemy, że kolejną gwiazdą Rock Reggae Festival 2012 będzie Kamil Bednarek.

Do grona festiwalowych gwiazd dołącza też wrocławski Natural Dread Killaz. Już kiedyś, jako soundsystem, w Brzeszczach wystąpili. Ale na festiwalu, z instrumentalnym składem, zagrają po raz pierwszy.


Wracamy, a z nami łódzki zespół rockowy!

Wracamy! Miło nam jest poinformować Was, że w 2012 roku odbędzie się kolejna edycja – ósma już – Rock Reggae Festival. Tym razem spotkamy się w sobotę, 25 sierpnia.

Mimo wszechobecnego kryzysu finansowego, chwiejących się rynków, nasz festiwal stoi mocno na nogach. I nie zmienia tego fakt, że z powodu ograniczonych środków na organizację tegoroczna edycja będzie jednodniowa. Bo pamiętając poprzednie edycje – także te jednodniowe – wierzymy, że i tym razem nas nie zawiedziecie, a zestaw artystów z pewnością zrekompensuje Wam tę zmianę.

Z satysfakcją ogłaszamy, że pierwszą gwiazdą Rock Reggae Festival 2012 będzie zespół Coma. Giganci polskiej sceny rockowej powrócili w ubiegłym roku z czwartym albumem studyjnym. Coma ma wielu wiernych fanów, liczmy więc, że policzą się 25 sierpnia na stadionie KS Górnik.